SportoweFakty.pl
Sportowe transmisje online




Zlata Prilba w Pardubicach, niedziela - godz. 12:00

Strona odświeża się automatycznie co 120 sekund (w przypadku problemów z odświeżaniem prosimy wcisnąć CTRL+F5)

Relacja na podstawie serwisu www.speedwaylive.eu

W zawodach obowiązuje punktacja: 5-4-3-2-1-0. W grupach do wyników liczą się dwa najlepsze wyścigi danego żużlowca. Trzej najlepsi z każdej z nich awansują do dalszego etapu zawodów. Zawody sędziuje Wojciech Grodzki.

Eliminacje:

Grupa I:
29. Josef Franc (Czechy) - 9 (5,2,4)
20. Norbert Kościuch (Polska) - 9 (1,4,5)
9. Patrick Hougaard (Dania) - 8 (3,5,-)
----------
13. Tobias Busch (Niemcy) - 7 (4,3,2)
2. Dakota North (Australia) - 4 (0,1,3)
15. Norbert Magosi (Węgry) - 3 (2,0,1)

Grupa II:
32. Eduard Krcmar (Czechy) - 10 (5,5,4)
12. Christian Hefenbrock (Niemcy) - 8 (4,4,-)
17. Nicolas Vicentin (Włochy) - 7 (2,0,5)
----------
23. Karol Ząbik (Polska) - 6 (3,3,3)
25. Matic Voldrih (Słowenia) - 4 (1,2,2)
3. Fritz Wallner (Austria) - 1 (d,1,0)

Grupa III:
11. Pontus Aspgren (Szwecja) - 10 (5,5,-)
4. Nicolas Covatti (Włochy) - 9 (t,4,5)
36. Hynek Stichauer (Czechy) - 7 (4,3,2)
----------
16. Michele Paco Castagna (Włochy) - 6 (3,2,3)
27. Andriej Kobrin (Ukraina) - 5 (w,1,4)
30. Martin Malek (Czechy) - 3 (2,d,1)

Grupa IV:
8. Timo Lahti (Finlandia) - 10 (1,5,5)
14. Kevin Woelbert (Niemcy) - 9 (5,4,-)
24. Aleksander Conda (Słowenia) - 8 (4,1,4)
----------
18. Stanisław Burza (Polska) - 6 (3,3,3)
35. Filip Sitera (Czechy) - 4 (2,2,d)
28. Gino Manzares (USA) - 2 (d,0,2)

Rezerwa toru:
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) - 3 (1,1,1)
R2. Jan Holub (Czechy) - 0 (0,0)

Bieg po biegu:
1. Franc, Busch, Hougaard, Magosi, Kościuch, North
2. Krcmar, Hefenbrock, Ząbik, Vicentin, Voldrih, Wallner (d)
3. Aspgren, Stichauer, Castagna, Malek, Petrak (Covatti - t), Kobrin (w/u)
Taśma Covattiego. Za niego pojedzie rezerwa toru - Jaroslav Petrak. W pierwszym łuku upadł Kobrin i został wykluczony z powtórki.
4. Woelbert, Conda, Burza, Sitera, Lahti, Manzares (d6)
Sitera długo jechał drugi, ale na ostatnich okrążeniach wyprzedzili go Conda i Burza.
5. Hougaard, Kościuch, Busch, Franc, North, Magosi
6. Krcmar, Hefenbrock, Ząbik, Voldrih, Wallner, Vicentin
7. Aspgren, Covatti, Stichauer, Castagna, Kobrin, Malek (d)
8. Lahti, Woelbert, Burza, Sitera, Conda, Manzares
Upadek w pierwszym łuku zanotował Stanisław Burza. Powtórka w pełnej obsadzie.
9. Kościuch, Franc, North, Busch, Magosi, Holub (Hougaard ns)
10. Vicentin, Krcmar, Ząbik, Voldrih, Petrak (Hefenbrock ns), Wallner
11. Covatti, Kobrin, Castagna, Stichauer, Malek, Holub (Aspgren ns)
12. Lahti, Conda, Burza, Manzares, Petrak (Woelbert - ns), Sitera (d6)

Ćwierćfinały:

Grupa I:
21. Adrian Miedziński (Polska) - 9 (4,5,-)
5. Jurica Pavlic (Chorwacja) - 9 (5,4,3)
29. Josef Franc (Czechy) - 8 (3,0,5)
----------
36. Hynek Stichauer (Czechy) - 6 (0,2,4)
12. Christian Hefenbrock (Niemcy) - 4 (1,3,1)
34. Tomas Suchanek (Czechy) - 4 (2,1,2)

Grupa II:
8. Timo Lahti (Finlandia) - 10 (2,5,5)
31. Ales Dryml (Czechy) - 9 (5,2,4)
10. Chris Harris (Wielka Brytania) - 7 (1,4,3)
----------
19. Anders Thomsen (Dania) - 7 (4,3,2)
20. Norbert Kościuch (Polska) - 4 (3,w,1)
17. Nicolas Vicentin (Włochy) - 1 (w,1,0)

Grupa III:
22. Grzegorz Walasek (Polska) - 9 (5,4,1)
26. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 9 (4,5,4)
11. Pontus Aspgren (Szwecja) - 6 (3,3,2)
----------
14. Kevin Woelbert (Niemcy) - 5 (0,0,5)
33. Vaclav Milik (Czechy) - 5 (2,2,3)
9. Patrik Hougaard (Dania) - 2 (1,1,0)

Grupa IV:
1. Chris Holder (Australia) - 10 (5,5,-)
7. Lasse Bjerre (Dania) - 8 (4,3,4)
6. Hans Andersen (Dania) - 7 (0,2,5)
----------
32. Eduard Krcmar (Czechy) - 7 (1,4,3)
24. Aleksander Conda (Słowenia) - 4 (3,1,0)
4. Nicolas Covatti (Włochy) - 4 (2,0,2)

Rezerwa toru:
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) - 1 (1)
R2. Jan Holub (Czechy) - 0 (0)

Bieg po biegu:
13. Pavlic, Miedziński, Franc, Suchanek, Hefenbrock, Stichauer
14. Dryml, Thomsen, Kościuch, Lahti, Harris, Vicentin (w/u)
15. Walasek, Lindgren, Aspgren, Milik, Hougaard, Woelbert
16. Holder, Bjerre, Conda, Covatti, Krcmar, Andersen
17. Miedziński, Pavlic, Hefenbrock, Stichauer, Suchanek, Franc
18. Lahti, Harris, Thomsen, Dryml, Vicentin, Kościuch (w/u)
19. Lindgren, Walasek, Aspgren, Milik, Hougaard, Woelbert
20. Holder, Krcmar, Bjerre, Andersen, Conda, Covatti
21. Franc, Stichauer, Pavlic, Suchanek, Hefenbrock, Holub
22. Lahti, Dryml, Harris, Thomsen, Kościuch, Vicentin
23. Woelbert, Lindgren, Milik, Aspgren, Walasek, Hougaard
24. Andersen, Bjerre, Krcmar, Covatti, Petrak, Conda

Półfinały:

Grupa I:
1. Chris Holder (Australia) - 10 (5,3,5)
5. Jurica Pavlic (Chorwacja) - 9 (4,5,-)
22. Grzegorz Walasek (Polska) - 7 (3,2,4)
----------
6. Hans Andersen (Dania) - 7 (0,4,3)
29. Josef Franc (Czechy) - 4 (2,1,2)
31. Ales Dryml (Czechy) - 1 (1,0,-)

Grupa II:
26. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 9 (4,4,5)
21. Adrian Miedziński (Polska) - 8 (3,5,3)
11. Pontus Aspgren (Szwecja) - 7 (5,2,2)
----------
7. Lasse Bjerre (Dania) - 7 (0,3,4)
8. Timo Lahti (Finlandia) - 2 (2,d,0)
10. Chris Harris (Wielka Brytania) - 2 (1,1,1)

Bieg po biegu:
26. Holder, Pavlic, Walasek, Franc, Dryml, Andersen
27. Aspgren, Lindgren, Miedziński, Lahti, Harris, Bjerre
28. Pavlic, Andersen, Holder, Walasek, Franc, Dryml
29. Miedziński, Lindgren, Bjerre, Aspgren, Harris, Lahti (d6)
30. Holder, Walasek, Andersen, Franc, Pavlic (ns), Dryml (ns)
Ales Dryml przeprosił wszystkich kibiców na stadionie i zrezygnował z jazdy. Czech udał się na lotnisko. Przypomnijmy, że o godz. 20:00 ma on wystąpić w finale PLŻ 2. w Ostrowie.
31. Lindgren, Bjerre, Miedzińki, Aspgren, Harris, Lahti

Finały:

Finał pocieszenia:
32. Andersen, Franc, Lahti, Bjerre, Harris (d2), Dryml (ns)

Wielki finał:
33. Holder, Lindgren, Pavlic, Miedziński, Walasek, Aspgren

Czołówka turnieju:
1. Chris Holder (Australia)
2. Fredrik Lindgren (Szwecja)
3. Jurica Pavlic (Chorwacja)
4. Adrian Miedziński (Polska)
5. Grzegorz Walasek (Polska)
6. Pontus Aspgren (Szwecja)
7. Hans Andersen (Dania)
8. Josef Franc (Czechy)
9. Timo Lahti (Finlandia)
10. Lasse Bjerre (Dania)
11. Chris Harris (Wielka Brytania)
12. Ales Dryml (Czechy)